Środa, 8 grudnia 2021 • 342 dzień roku • Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona Kontakt

Najlepsze krany wypłacające Bitcoiny


Co to są krany Bitcoin?

Krany Bitcoin (Bitcoin faucets) to strony wypłacające drobne kwoty najczęściej dla wygody wyrażone w satoshi, tj. 100 milionowych częściach Bitcoina. Zazwyczaj nie wymagają rejestracji. Żeby otrzymać "datek" wystarczy wkleić adres i przepisać kod CAPTCHA. Niektóre z kranów wymagają wyłączenia oprogramowania blokującego wyświetlanie reklam np. Adblocka.

Po co korzystać z kranów skoro otrzymywane kwoty są symboliczne?

Z kranów nie korzystamy dla zysku, tylko po to żeby bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów móc przetestować działanie systemu i używanego oprogramowania.

Dlaczego niektóre krany korzystają z pośredników?

Cześć kranów korzysta z pośrednictwa stron takich jak FaucetBOX. Wynika to wygody takiego rozwiązania oraz chęci uniknięcia nadmiernych kosztów transakcyjnych, które przy drobnych kwotach stanowią istotną ich część. Pośrednicy wypłacają pozyskane z różnych kranów środki (identyfikatorem jest adres użyty na stronie kranu) dopiero po przekroczeniu określonego poziomu minimalnego (payout threshold). Dzięki temu mniejsze są koszty operacji oraz nie zapychamy sieci śmieciowymi płatnościami.

Najlepsze krany Bitcoin

Moonbit
Jest to nietypowy kran, gdyż wielkość wypłaty wzrasta wraz z upływem czasu pomiędzy kolejnymi odwiedzinami strony. Środki są wypłacane raz w tygodniu (w niedzielę) pod warunkiem przekroczenia 5500 satoshi.
Bitcoinker
300 satoshi co 15 minut.
Cmmonitor
Wypłaty co 10 minut za pośrednictwem FaucetBOX.
Cryptospout
500 satoshi płatne co godzinę po przekroczeniu określonego na stronie minimum.

Zobacz też:

Produkt krajowy brutto per capita w PPS - mapa

Najbardziej zadłużone państwa Europy

Mapa długu publicznego - dane roczne